Przeciwko uzależnieniom cyfrowym
Obraz nie został znaleziony.Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas w Leżenicy przygotowują podopiecznych na walkę z uzależnieniami cyfrowymi. W placówce Caritas w codziennych zajęciach terapeutycznych uczestniczy 25 osób z niepełnosprawnościami.
Młodzi ekolodzy
Obraz nie został znaleziony.Podopieczni szczecineckiego Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom odwiedzili Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.
‒ To był bardzo ciekawy i pouczający czas dla naszych młodych ekologów – mówi Paweł Pawlak, koordynator centrum w Szczecinku. ‒ Dzieci oraz ich rodzice uczyli się odróżniać gatunki drzew, dowiedzieli się jak drzewo transportuje wodę lub jakie tropy pozostawiają zwierzęta, poznawali odgłosy zwierząt. W sali Odnawialnych Źródeł Energii dzieci miały możliwość samodzielnie wytwarzać prąd.
Odpis podatkowy na rzecz Caritas

Trwa kampania Caritas "Pomagam bliźniemu". Jej celem jest pozyskanie funduszy w ramach odpisu podatkowego na strategiczne działania charytatywne w diecezji. Jak podaje ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezji, w ubiegłym roku było to możliwe dzięki wpływom z rozliczenia podatkowego za rok 2022 ‒ Caritas pozyskała tą drogą blisko 250 tysięcy złotych.
‒ Nadal potrzebujemy tego wsparcia, bo dzięki niemu możemy utrzymać ciągłość działalności naszych placówek takich jak Dom Samotnej Matki, Hospicjum w Darłowie czy Środowiskowy Dom Samopomocy w Pile – mówi ks. Bikun. ‒ Zachęcamy więc diecezjan, by w rozliczeniu podatkowym jako Organizację Pożytku Publicznego wskazały Caritas diecezji i wpisały jej numer KRS.
Warsztaty artystyczne dla dzieci uchodźców z Ukrainy
Obraz nie został znaleziony.16.01.2024 w Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom odbył się warsztat "Fantastyczny Miesiąc". Ukraińskie dzieci wymyślały magiczne domki, które umieściły na Księżycu. Wyobrażały sobie, jak ludzie i zwierzęta będą tam mieszkać. Radośnie i ciekawie spędzili czas na zabawach i rozmowach ze sobą.
Google VR ‒ podsumowanie programu
Obraz nie został znaleziony.Rozpoczęty w październiku projekt Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej pn. " Lekcje VR ‒ profilaktyka cyberzagrożeń oraz przeciwdziałanie alkoholizmowi, narkotykom i dopalaczom" dotarł do 13 szkół na terenie diecezji ‒ w Wałczu, Czaplinku, Gostomii, Koszalinie, Szczecinku, Kołobrzegu, Lotyniu, Drawsku Pomorskim i Białym Borze. Z zajęć skorzystało 1274 uczniów.
Inicjatywy okołoświąteczne
Obraz nie został znaleziony.W czasie przedświątecznym oraz w Wigilię Bożego Narodzenia Caritas diecezjalna we współpracy z parafialnymi i szkolnymi Caritas, a także samorządami i lokalnymi przedsiębiorcami, przeprowadziła liczne spotkania i inicjatywy dla osób w kryzysie bezdomności, ubogich, samotnych i wykluczonych społecznie. Na wigilijnym spotkaniu w Wałczu obecnych było ok. 200 osób, podobnie w Słupsku, a w Białogardzie – ok. 250. Tradycyjna Wigilia odbyła się w koszalińskim Domu Miłosierdzia Bożego, a wzięło w niej udział ok. 200 osób. Dodatkowo w koszalińskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbyło się spotkanie wigilijne dla uchodźców. W tych wydarzeniach towarzyszyli gościom biskupi i kapłani.
XII Charytatywny Koncert Bożonarodzeniowy
Po raz dwunasty w kościele pw. Narodzenia NMP w Białogardzie artyści i amatorzy wyśpiewali kolędy i piosenki bożonarodzeniowe, by uczcić fakt narodzenia Bożego Syna oraz wspomóc mieszkańca regionu. Tym razem beneficjentem Charytatywnego Koncertu Bożonarodzeniowego był chory sześciolatek Janek Wałecki z Białogardu.
Małe laboratorium w Białogardzie
Obraz nie został znaleziony.Salka przy parafii pw. św. Jadwigi w Białogardzie zamieniła się w małe laboratorium. W role laborantów wcielili się podopieczni Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom z Białogardu. Widoczne na zdjęciach efekty to wynik ich eksperymentów ze zjawiskiem fluorescencji. Po tak fascynujących doświadczeniach przyszedł czas na produkcję własnoręcznych kosmetyków. Najcenniejszy efekt spotkania to zainteresowanie nauką, która może bawić i fascynować.